PROF.DR.BEYZA ÜSTÜN’E ÖZGÜRLÜK HEMEN, ŞİMDİ!

Blog Single

TMMOB İKK Kanal İstanbul Bilim Kurulu, III. Havalimanı Çalışma Grubu, Kent Sempozyumları Danışma Kurulu üyeliği gibi birçok alanda birlikte çalışmalar yürüttüğümüz, TMMOB ve bağlı odaları ile birlikte yıllardır Türkiye'nin bilim, teknik ve emek mücadelesinde yer alan, ülkemize etik mühendislik anlayışıyla yüzlerce teknik insan yetiştiren, daima doğadan yana tavır almış çok sevgili hocamız ve üyemiz Prof. Dr. Beyza ÜSTÜN, yaklaşık 7 aydır haksız ve hukuksuz bir biçimde tutuklu bulunmaktadır.


Prof.Dr. Beyza ÜSTÜN; hidroelektrik santraller ile suyun ticarileştirilmesine, termik santraller, madenler ve mega projeler ile doğanın talan edilmesine karşı halkın bilgilendirilmesi için çaba harcayan, Türkiye'nin her yerine giderek ekolojik yıkımı kendisine dert edinen ve hiçbir koşulda bilim insanı sorumluluğundan taviz vermeyen değerli bir akademisyendir.


Hasankeyf'ten, Bergama'ya, Kazdağları'ndan, Kirazlı'ya, Akkuyu'dan Sinop'a, Cerattepe'den Kavrun'a kadar yıllarca dereler, ağaçlar, topraklar için mücadele etmiş; ülkemizin aydınlanma mücadelesine her daim el vermiş, eşitliğe, adalete ve barışa olan inancı hiçbir zaman sönmemiş değerli hocamıza uygulanan bu haksız ve hukuksuz tutsaklığa derhal son verilmelidir.


26 Nisan 2021 Pazartesi günü görülecek ilk duruşmada, hukuk dışı sürecin sonlandırılmasını ve Prof.Dr.Beyza ÜSTÜN’ün özgürlüğüne kavuşmasını talep ediyoruz.


#BeyzaÜstüneÖzgürlük


Saygılarımızla,


TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu